Dini Düğün Nasıl Yapılır?

Hakikat Organizasyon İslami Dini Düğün Nasıl Yapılır?

İslami dini düğün nasıl yapılır?

Bu yazımızda baştan sona kadar yaptığımız düğün programlarını nasıl gerçekleştirdiğimizi sizinle paylaşacağız. Programımız 3 ana bölümden oluşmaktadır. İlk Bölüm, İkinci Bölüm ve Son Bölüm. öncelik olarak düğün başlama saatinden 2 saat öncesinden ekip olarak düğün programı yapılacak olan salonda yerimizi alıp, hazırlığımızı yapıyoruz. ses sistemini kurup, alçak bir sesle müziğimizi verip misafirlerimizin toplanmasını ve programın başlaması için gelin ve damadın salona giriş yapmasını bekliyoruz.


islami düğün nasıl yapılır?

İLK BÖLÜM

İlk Bölüm’de Gelin Damat salona giriş yaparken, bizlerin veya sizlerin seçmiş olduğu güzel bir müzikle Sunucumuzun karşılama anonsu ve misafirlerimizin alkışları eşliğinde çiftimizi coşkulu bir şekilde karşılayıp yerlerine alıyoruz. Sunucumuz girizgah ile başlar, selamlama ve hoşgeldiniz konuşmasını yaptıktan sonra, Kur’an-ı Kerim tilavetine geçilir. Kur’anı Kerim tilavetinin ardından sunucumuz evlilik ile ilgili bir kaç hadis anlatır, daha sonra ilahi sanatçımız ilk bölüm ilahi ve ezgilerini okuması için sahne alır. 2 veya 3 eser okuduktan sonra sahneyi semazen gösterisi için semazenlere bırakır. 15 dakikalık semazen gösterisi yapılır. Daha sonra pasta merasimine geçilir. Burada da bizlerin veya sizlerin seçmiş olduğu güzel bir müzik eşliğinde pasta merasimi gerçekleşir.


islami düğün

İKİNCİ BÖLÜM

İkinci bölümde Çiftlerimize özel hazırladığımız renkli zarflar bölümüne geçilir. Eskiden aşklar ve samimi duygular mektuplara yazılırdı bizlerde bu bölümde nostaljik olsun diye çiflerimizin birbirlerine yazdıkları sevgi sözcüklerini ve islami aşk sözlerinin içinde bulunduğu 3 adet renkli zarfları sunucumuz, gelin ve damada takdim eder. Gelin damat birer zarfı seçtikten sonra, seçtikleri zarfı sunucumuz sırasıyla açıp okur, birbirlerine yazılmış olan duyguları dile getirerek her ikisinden, sözlerin sonunda “Varmısın” ? “Varım”! cevapları Alkışlar eşliğinde alır ve zarf bölümünü tamamlamış olur.

İlahi sanatçımız ikinci bölüm ilahilerini okuması için tekrar sahne alır. 2 eser okuduktan sonra Hikaye anlatımı için mikrofonu sunucumuza bırakır. Sunucumuz kısa anlamlı güzel bir Hikaye anlatır, daha sonra çocuklar arası eğlenceli yarışma bölümüne geçer. yarışmayı kazanan çocuklara çeşitli hediyeler verilir. Yarışma bölümünden sonra sunucunuz çiftlerimize özel kısa güzel bir şiiri okur ve çiftlerimize armağan eder.


SON BÖLÜM

Son bölüm’de İlahi sanatçımız son bölüm ilahilerini okuması için tekrar sahne alır. 2 eser okuduktan sonra takı merasimi için mikrofonu sunucumuza bırakır ve takı merasimine geçilir. Takı merasiminden sonra, kuşak merasimine geçilir. Ardından kapanış duası yapılır ve kapanış konuşması ile programımız nihayete erdirilir.


Not: Sizlerin isteği üzerine İslami Düğün programınızın içeriği size özel dizayn edilebilir ve programın daha kısa veya daha uzun tutulması yine sizlerin tercihinize göre ayarlayabiliriz. Bizim için önemli olan sizin memnuniyetinizdir.


Telefon Et0539 817 17 43
WhatsApp Mesaj Gönder

Hakikat Organizasyon
“En mutlu günleriniz için doğru seçim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir